Припадници Министарства унутрашњих послова идентификовали су и у службене просторије довели 37 лица, која су учествовала у нарушавању јавног реда и мира и изазивању инцидената током непријављеног јавног окупљања, претходне вечери, испред Народне скупштине Републике Србије.
Полиција интензивно ради на идентификацији и проналажењу осталих учесника који су својим поступцима угрожавали безбедност грађана и јавне имовине.
Полиција ће наставити да доследно примењује све законске мере у циљу очувања јавног реда, мира и безбедности свих грађана.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Ухапшен и Штимац
Како Курир незванично сазнаје, синоћ су по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду припадници Управе криминалистичке полиције ухапсили блокадера Владимира Штимца који је током целог дана, подстрекавао на насиље испред Скупштине Србије, хушкао насилнике да нападну Ћациленд и полицијске службенике који су обезбеђивали тај скуп, све са намером насилног свргавања легитимних представника власти.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Штимац је у великом броју објава на друштвеним мрежама које су даље шероване, постовао неартикулисане, хистеричне селфи – видео снимке у којима је под велом подршке Дијани Хрки – мајци момка настрадалог у паду надстрешнице, позивао грађане да дођу испред Скупштине Србије спремни да се обрачунају са људима из „Ћациленда“ и да им ј… мајку…
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
У једној од видео објава забележено је и како од униформисаног припадника полиције претећим и хистеричним тоном захтева да „спусти пушку“.
Све време током трајања непријављеног скупа најбруталније је вређао полицијске службенике називајући их Вучићевим криминалцима.
Све ово је, како сматрају надлежни органи, довело до окупљања грађана испред Скупштине, који су мотивисани Штимчевим позивима нападали полицијске службенике и грађане у Ћациленду, гађајући их пиротехничким средствима, стакленим флашама и каменицама.
Како Курир сазнаје, услед овога је један полицијски службеник задобио тешку телесну повреду у пределу потколенице, а проузрокован је и пожар на шатору који користе учесници скупа у Ћациленду.
Штимац је, како сазнаје Курир, ухапшен због позивања на насилну промену уставног уређења и подстрекавања на насилничко понашање на спортској приредби или јавном скупу.
kurir.rs/novosadska.tv
Foto: Screenshot Instagram novosadska.tv
