Политика

(ВИДЕО) ВУЧИЋ НА СКУПУ ПОДРШКЕ ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Овај простор иза вас постао је симбол отпора, симбол слободе НАЈСЛОБОДНИЈЕ МЕСТО У СРЦУ ЕВРОПЕ

Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас испред Народне скупштине, где се придружио грађанима који су се окупили како би пружили подршку Милану Богдановићу који је данас рањен у нападу испред Скупштине, да је простор испред Скупштине постао симбол отпора и слободе.

Вучић је рекао да је Богдановић ни крив ни дужан примио метак, само зато што неко није могао да истрпи да постоје људи који другачије мисле, који другачије виде будућност Србије.

„Иако ти људи никога нису дирали, прстом нису пипнули и никога нису угрозили. Имате сви поздраве од Милана и хвала вам за овај дивни транспарент. Ја сам данас погрешио, он има не двоје већ троје деце и то је једина ствар због које је био забринут“, рекао је Вучић окупљеним грађанима.

Навео је да су му рекли да је Богдановић добар и пркосан човек.

„Овај простор иза вас постао је као у оном стрипу Астерикс и Обеликс, постао је симбол отпора, симбол слободе. Најслободније место у срцу Европе. Место у којем никога не можете да подмитите, поткупите. Место које се супротстављало окупацији и уништењу наше земље и када је то било најтеже“, истакао је Вучић.

Он је рекао да су ту увек били најхрабрији и млади и нешто старији, али они који су јасно видели Србију у будућности и они који су ценили слободу више од свега.

„И зато вам хвала, хвала свима који сте дошли вечерас због Милана и због највеће вредности, а то је слобода. Ми само једну ствар морамо и те како да чувамо. Неко мора да покаже одговорност. Ми морамо да сачувамо мир. Они су нам показали колико су неодговорни. Они су нам показали колико пута до сада, на стотине, хиљаде пута, да су у стању руше и уништавају све пред собом, да нам уништавају зграде, да нам пале просторије. И некако са сладострашћем су то радили“, рекао је председник Вучић.

Испред Скупштине Србије вечерас се окупио велики број грађана како би пружили подршку Милану Богдановићу који је данас рањен у нападу испред Скупштине.

Окупљени грађани су развили транспралент „Сви смо ми Милан“.

Међу окупљенима су и министар одбране Братислав Гашић, али и Дејан Томашевић, Дарија Кисић, Михаило Јовановић и студенти из Пионирског парка који желе да уче.

 

 

Фото: Информер ТВ

Related posts

„ПСИХОЛОШКА ПОДРШКА ЈЕ КОНСТАНТНО ПРИСУТНА, ПАЦИЈЕНТ ИЗ ЧОКЕ СВЕСТАН“ Познато стање повређених у паду надстрешнице у Новом Саду

Новосадска ТВ

Министарка за бригу о породици и демографију у посети Новом Саду

Новосадска ТВ

Вучић: Садржајан и отворен разговор са америчким амбасадором Хилом

Новосадска ТВ