Нови Сад

„НЕТАЧНИ НАВОДИ ДА ОПСТРУИШЕМО ПОСТУПАК У СЛУЧАЈУ ПАДА НАДСТРЕШНИЦЕ“ Огласио се Виши суд у Новом Саду

Виши суд у Новом Саду саопштио је данас да су нетачни закључци објављени у појединим медијима да тај суд опструише вођење истраге у случају пада надстрешнице на Железничкој станици у том граду када је страдало 16 особа.

Према оцени суда такве објаве, које су уследиле након саопштења Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду, у којем наводе да су онемогућени да заврше истрагу јер су списи предмета у суду, усмерене су на урушавање поверења грађана у рад Вишег суда у Новом Саду.

Из овог суда је наглашено да они ажурно и без одлагања поступају по захтевима и предлозима окривљених и њихових бранилаца који су поднети у правцу оцене законитости појединих доказа прикупљених у току истраге, као и предлозима за извођење одређених доказа које је тужилац и у допуњеној фази истраге одбио да изведе.

„У овом кривичном поступку је тринаесторо окривљених, док је број бранилаца и већи од броја окривљених, те је поднет већи број захтева и предлога о којима суд одлучује“, наведено је у саопштењу.

Из суда подсећају да је суд био у незаконитој блокади пуне две недеље, услед чега је био онемогућен да поступа и предузима мере из своје надлежности.

Више јавно тужилаштво у Новом Саду јуче је саопштило да је у овом тренутку онемогућено да заврши истрагу том поступку јер су списи предмета у Вишем суду који би требало да одлучи о предлозима одбране.

 

Фото: Pexels

Related posts

У току седница Савета за националну безбедност

Новосадска ТВ

ТОТАЛНА ПРОПАСТ СТУДЕНАТА БЛОКАДЕРА: Ево колико их је испред Владе Србије! Групица наставља да малтретира грађане

Новосадска ТВ

Вучевић: Предлог Владе је да ПЛАТЕ У ПРЕДШКОЛСКОМ ОБРАЗОВАЊУ БУДУ 12 ОДСТО ВЕЋЕ

Новосадска ТВ