Политика

ВУЧИЋ СА БОЦАН-ХАРЧЕНКОМ о последицама санкција НИС-у

Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са амбасадором Русије у Београду Александром Боцан-Харченком и затражио отпочињање консултација и одржавање бројних састанака о функционисању НИС-а након што су САД увеле санкције тој компанији.

Вучић је у објави на Инстаграму навео да је имао “добар и отворен састанак“ са амбасадором Боцан-Харченком и да су разговарали о последицама које санкције САД против руских компанија имају на Нафтну индустрију Србије.

“У складу са међувладиним уговором између Србије и Руске Федерације затражио сам од руских пријатеља отпочињање консултација и одржавање бројних састанака о функционисању НИС-а у будућности и проналажењу најбољег решења у обостраном интересу и потребама очувања партнерских и пријатељских односа Србије и Руске Федерације“, навео је Вучић у објави на налогу “buducnostsrbijeav“.

Додао је да је са Боцан-Харченком разговарао и о свим другим важним билатералним питањима од интереса за Београд и Москву.

 

Фото: Танјуг Владимир Шпорчић

Related posts

Вучић са Ругеом о најважнијим питањима, безбедностној ситуацији на КиМ и региону

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) СПРЕМА СЕ НАСИЉЕ 15. МАРТА И КАНОНАДА ВЕСТИ НА ТАЈКУНСКИМ МЕДИЈИМА Вучевић о сценарију за суботу: Направили су готово војни план, само ми немојте рећи да су то сами смислили

Новосадска ТВ

ВУЧИЋ ЗАХВАЛИО ШОЛЦУ: Научили смо много о екплоатацији руда и заштити животне средине

Новосадска ТВ