Свет

АМЕРИКА УСКОРО ОБЈАВЉУЈЕ ПРВЕ ДОКУМЕНТЕ О ВАНЗЕМАЉЦИМА Огласио се и Трамп: Видећете да ли је тај феномен стваран

Председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је да је преглед материјала о НЛО, који је спровела његова администрација, открио низ „занимљивих“ докумената и да се ускоро очекује објављивање прве серије тих записа.

Говорећи на догађају који је организовала организација „Турнинг Поинт УСА“ у Финиксу, Трамп је рекао да је током прегледа пронађен велики број занимљивих докумената, пренео је Ројтерс.

„Пронашли смо много веома занимљивих докумената и прва објављивања ће почети веома, веома брзо, тако да ћете моћи да видите да ли је тај феномен стваран“, рекао је он.

Трамп је у фебруару наложио америчким агенцијама да почну са објављивањем владиних досијеа о НЛО, односно неидентификованим ваздушним феноменима и могућем ванземаљском животу, наводећи велико интересовање јавности за ту тему.

Одлука о прегледу материјала уследила је након што је бивши председник САД Барак Обама у једном подкаст интервјуу изјавио да су ванземаљци „стварни“, а Трамп га оптужио да није имао права да подели те поверљиве информације.

tanjug/novosadska.tv

Foto: AI ilustracija

Related posts

(ФОТО) ОГЛАСИЛА СЕ ПОРТПАРОЛКА БЕЛЕ КУЋЕ О ПОСЕТИ ПРЕДСЕДНИКА Демантовала је све гласине: „То су лажне вести!“

Ivona

(ВИДЕО) Српска мусака на АМЕРИЧКИ начин, погледајте како је једна Aмериканка спремила наш деликатес!

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) НАЈМАЊЕ СЕДМОРО ПОГИНУЛИХ У ПАДУ АВИОНА Закачио и постројење за рециклажу нафте, избила експлозија! Страхује се да ће број жртава порасти

Ivona