Председник Србије Александар Вучић разговарао је данас са амбасадором Узбекистана Ојбеком Шахавдиновим о даљем унапређењу односа две земље као и о могућностима за јачање политичког дијалога и унапређење економске сарадње између две земље.
„Са амбасадором Шахавдиновим разговарао сам о даљем унапређењу односа Србије и Узбекистана. Разменили смо мишљења о актуелним темама, као и о могућностима за јачање политичког дијалога и унапређење економске сарадње између наших земаља“, објавио је Вучић је на свом инстаграм налогу „buducnostsrbijeav“.
Он је истакао да је посебан акценат током разговора био стављен на унапређење сарадње у областима привреде, инвестиција и трговине, као и бољем повезивању компанија и институција Србије и Узбекистана.
„Сагласили смо се да постоји значајан простор за нове заједничке пројекте и конкретније облике сарадње у наредном периоду“, поручио је Вучић.
Додао је да Србија придаје велики значај партнерству са Узбекистаном, као и да је уверен да ће наставак отвореног и садржајног дијалога додатно оснажити међусобно поверење и односе на добробит грађана Србије.
Вучић је навео да је са амбасадором Узбекистана разговарао и о резултатима његове недавне посете тој земљи.
„Осврнули смо се и на резултате моје недавне посете Узбекистану, као и на договоре који су том приликом постигнути. Још једном сам захвалио председнику Шавкату Мирзијојеву на изузетном гостопримству и упутио му позив да посети Србију“, написао је Вучић.
Фото: Танјуг Дејан Живанчевић
