Војводина

АП Војводина намерава да приступи Међународној асоцијацији франкофоних регија

Покрајинска влада је на данашњој седници, којој је председавала председница Маја Гојковић, утврдила текст Одлуке о намери приступања Аутономне покрајине Војводине Међународној асоцијацији франкофоних регија (АИФР), по којој ће се успоставити сарадња, размена информација и искустава у свим областима између заједница француског говорног подручја, територија, регионалних заједница и удружења локалних власти.

Тематски приоритети Асоцијације су, између осталог, афирмација улоге региона, међурегионална сарадња и прекогранична сарадња, али и брига о омладини, образовању, култури, те брига о заштити животне средине, води, клими и енергији.

О предлогу одлуке о приступању АП Војводине Међународној асоцијацији франкофоних регија изјасниће се Скупштина АП Војводине.

Фото: Покрајинска влада

Related posts

ПОДРШКА ШАМПИОНИМА: Градоначелник Мићин о јачању сарадње града са ватерполо клубом „Војводина“

Новосадска ТВ

(ФОТО) Председница Гојковић и гувернерка Нелумба о конкретизовању сарадње Покрајинске владе и провинције Бенго

Новосадска ТВ

О ПЛАНОВИМА ЗА УНАПРЕЂЕЊЕ ИНФРАСТРУКТУРЕ, С АКЦЕНТОМ НА ЗДРАВСТВО, ОБРАЗОВАЊЕ И ТУРИЗАМ Гојковићева и Јухас у радној посети општини Кањижа

Новосадска ТВ