Политика

(ВИДЕО) ОПРАВДАНИ И НЕОПРАВДАНИ СТРАХОВИ – Вучић: „У Подрињу сам видео огромну забринутост људи“

Председник Србије Александар Вучић почео је данас у Љубовији разговар са грађанима Подриња о литијуму и другим темама.

Вучића је испред зграде Скупштине општине дочекао велики број градјана. Разговорима ће присуствују директор Рио Тинта Јакоб Стаусхолм, министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић, министар здравља Златибор Лончар као и министар финансија Синиша Мали и министарка заштите животне средине Ирена Вујовић.

Вучић: У Подрињу сам видео огромну забринутост људи,оправдани и неоправдани страхови

Председник Србије Александар Вучић рекао је данас у разговору са грађанима у Љубовији да је током боравка у Подрињу видео огромну забринутост обичних људи због могућности отварања рудника литијума и додао да постоје оправдани, али и неоправдани страхови.

„Овде у Подрињу видео сам огромну забринутост људи. И не говорим сада о онима који су политички противници, који по природи ствари желе да искористе сваку прилику за своје политичке поене. Ја о томе нећу даље ни да говорим. Не желим да говорим ни о теоретичарима завере, већ говорим о обичним људима који су искрено забринути због могућности отварања рудника која може да утиче негативно на животну средину“, рекао је Вучић.

Каже да када је реч о животној средини да се људи, пре свега, плаше за своје воде, за Јадар, за Дрину, до Саве и Дунава.

„Али све у свему, плаше се за воде, плаше се за депонију и каква ће фолија да буде, каква ће да буде заштита чак и ако је отпад чврст, плаше се за утицај сумпорне киселине, плаше се за много тога и није ту у питању само политичка потреба да се нешто негира или да идете против некога, већ код једног значајног дела људи постоји страх. Наравно да постоје и неоправдани страхови, али постоје и оправдани страхови“, рекао је Вучић на почетку разгвора са грађанима Подриња.

Фото: Танјуг, Владимир Шпорчић

Истакао је да је зато упутио позив грађанима да дођу како би одговарали једни другима на питања.

„И са друге стране да чујемо људе који су протестовали и против мене и против вас и против идеје рудника. Неће свако питање бити лако, ни једноставно. Немојте да се љутите на људе уколико претарају јер, верујте ми, после њих ћемо и ми имати нека питања за вас ако немате ништа против. А једино бих замолио присутне овде да када се постављају питања, што се нас из власти тиче не постоје ограничења. Није баш пристојно да псујете, али све друго је у реду. А што се њих тиче (представника Рио Тинта) само бих замолио да та питања не прелазе границу пристојности и ништа више. Дакле имате право да поставите свако питање потпуно слободно“, поручио је Вучић.

Казао је претходно да разговор неће бити лак и једноставан и нагласио да су ту директор Рио Тинта Јакоб Стаусхолм и Маријанти Бабић која је главна у тој компанији за нашу земљу.

„Присутно је четворо министара, али је тим нешто шири, тако да ћемо моћи да одговоримо на свако питање. У почетку бих молио да се држимо теме литијума и потенцијалног рудника Јадар, а ја ћу бити спреман до касних сати да одговарам на сва друга питања, дакле и везано за тунел подно Азбуковице и везано за комплетну путну мрежу, за далеководе, струју и све друго што вам је потребно овде у Подрињу и за решавање сваког другог проблема“, рекао је Вучић.

 

Фото: Танјуг, Владимир Шпорчић

Related posts

(ВИДЕО) Вучић: Добијање ИНВЕСТИЦИОНОГ КРЕДИТНОГ РЕЈТИНГА историјски тренутак за Србију

Новосадска ТВ

ДЕБАТА О РУДНИКУ УШЛА У СЕДМИ САТ! Вучић: Неповерење грађана у Рио Тинто највећи проблем, добро је да је директор дошао

Новосадска ТВ

(ФОТО) ВУЧИЋ НА ВЕЧЕРИ СА ЧЕФЕРИНОМ И ПРЕМИЈЕРОМ ЧЕШКЕ: Почела је занимљива вечера са великим пријатељима Србије

Новосадска ТВ