Нови Сад

Проглашени победници фото-конкурса „Најлепша пролећна фотографија Новог Сада“

Проглашени су победници наградног фото-конкурса „Најлепша пролећна фотографија Новог Сада“ на ком је учествовало 117 студената. Аутори три најбоље фотографије су студенти Марко Зекић, Јована Ђукић и Милић Кнежевић.
Жири у саставу фотограф Мартин Цандир, фотографкиња Јелена Ивановић, Обрад Шкрбић директор Студентског културног центра и Стева Лазаревић помоћник директора Студентског центра Нови Сад одабрао је победнике међу 117 пријављених.
Прву награду, мобилни телефон, освојио је Марко Зекић са фотографијом кеја и  Петроварадинске тврђаве. Другу награду, електрични тротинет, освојила је Јована Ђукић са фотографијом пролећне кише. Трећу награду, бицикл, освојио је Милић Кнежевић са фотографијом чамца на Дунаву.
– Имали смо привилегију да видимо како студенти виде Нови Сад, који квартови су им омиљени и какав је њихов живот у Новом Саду. Пропозиције конкурса су биле осмишљене да што већи број студената може да учествује и да награду однесе фотографија која је најбоље ухваћена, а не фотографисана технички најмоћнијим апаратом – рекао је Стева Лазаревић, помоћник директора Студентског центра „Нови Сад“.
У ужи избор конкурса ушло је 30 фотографија, које ће бити представљене на изложби планираној да се одржи на јесен, на почетку нове школске године.
– Студентски културни центар се у жирирању водио мишљу која су то нова места у граду, које су студенти, „свежи“ Новосађани, одабрали најлепши део Новог Сада, достојан наслова конкурса и одушевљени смо идејама које смо видели – рекао је Обрад Шкрбић, директор СКЦНС-а.
Свечано уручење награда биће у понедељак 17. јула у 10 часова у Студентском центру Нови Сад.

 

Фото: Марко Зекић