Нови Сад

ПОВОДОМ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА РОМА ИСПРЕД СКУПШТИНЕ ГРАДА ИСТАКНУТА РОМСКА ЗАСТАВА, ДИНА ВУЧИНИЋ: Нови Сад остаје посвећен унапређењу положаја ромске заједнице

Председница Скупштине Града Новог Сада Дина Вучинић, поводом обележавања Међународног дана Рома, упутила је честитке припадницима ромске заједнице.

– Упућујем искрене честитке свим припадницима ромске заједнице, уз изразе поштовања према њиховој богатој традицији, култури и доприносу друштву у целини. Овај дан је прилика да се подсетимо значаја међусобног разумевања, солидарности и равноправности, али и да додатно усмеримо напоре ка унапређењу положаја Рома у друштву. Град Нови Сад остаје посвећен политици која доприноси већој социјалној укључености, образовању, запошљавању и унапређењу квалитета живота ромске заједнице. Настављамо да радимо на неговању амбијента у којем се поштују различитости и вредности заједништва, једнакости и достојанства за све грађане – навела је председница новосадске Скупштине Дина Вучинић.

Поводом обележавања Међународног дана Рома, испред Скупштине Града Новог Сада подигнута је ромска застава, као симбол поштовања и видљивости ромске заједнице.

Међународни дан Рома обележава се 8. априла од 1990. године. Овај дан посвећен је прослави ромске културе и подизања свести о проблемима с којима се ромска заједница суочава.

Related posts

Дина Вучинић оштра! Ево шта је изјавила о хапшењу Бачулова: Ми имамо озбиљног државника Александра Вучића и једног градског преваранта!

Ivona

„СВЕ ШТО ИЗГОВОРИ ЈЕСТЕ РЕЗУЛТАТ МАНИПУЛАЦИЈЕ“ Дина Вучинић: Мариника Тепић да престане да обмањује јавност

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ДАНАС СЕ ОБЕЛЕЖАВА МЕЂУНАРОДНИ ДАН РОМА Празник културе, традиције и поноса једног народа

Новосадска ТВ