Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Србије Ивица Дачић изјавио је, поводом лажи које се износе од стране блокадера и опозиционих политичара, да је полиција, на позив декана Миливоја Алановића, поступала високопрофесионално и у складу са законом приликом потискивања грађана у циљу њиховог изласка из објекта Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, који су се оглушили о издата упозорења и наређења, а имали су намеру да бораве у просторијама факултета и врше блокаду рада истог.
„Поводом лажи које се износе од стране блокадера и опозиционих политичара, Министарство унутрашњих послова саопштава да је данас у 15.18 часова, Миливоје Алановић, декан Филозофског факултета Универзитета у Новом Саду, обавестио ПИ Стари град да се унутар факултета налази око 150 лица, која ометају рад факултета, те захтева поступање полиције.
У објекту Филозофског факултета затечено је око 150 грађана који су у холу факултета унели ствари намењене за боравак (душеци, ћебад и сл.) у намери да бораве у просторијама факултета и врше блокаду рада истог.
Грађанима је издато упозорење и наређење да напусте просторије факултета и омогуће нормалан рад и активности факултета, на шта су се исти оглушили и нису желели да напусте просторије факултета.
Након оглушивања о издата упозорења и наређења, полицијски службеници су применом физичке снаге потиснули присутне грађане у циљу изласка грађана из објекта факултета, без употребе других средстава принуде, након чега су грађани напустили просторије факултета, те су изашли на улицу испред Филозофског факултета.
Полиција је поступала високопрофесионално и у складу са законом. Недопустиво је да се једна законита и редовна интервенција полиције по захтеву декана користи за прикупљање јефтиних политичких поена и напад на полицију и државу Србију. Полиција је професионална служба која служи за заштиту јавног реда и мира, безбедности грађана и институција и нормално функционисање државе Србије, како је то прописано Уставом и законом, и тако ће се понашати и даље. Једно лице је приведено због вређања полицијских службеника и пријава ће бити поднета у редовном поступку”, изјавио је министар Дачић.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
kurir.rs/novosadska.tv
Foto: Screenshot Instagram dnevnik.rs
