Војводина

НАЈЛЕПШИ НОВОГОДИШЊИ ПОКЛОН! У Сомбору усељене четири избегличке породице у нове домове

Комесарка за избеглице и миграције Наташа Станисављевић и градоначелник Сомбора, Антонио Ратковић, уочи новогодишњих празника кључевима станова обрадовали су четири породице које су овде пронашле спас од ратних дејстава средином деведесетих.

– Ови људи, коначно, имају своју трајну адресу, што значи да су захваљујући држави решили стамбени проблем. Посебно захваљујем градоначелнику Сомбора на подршци и активностима које реализује да би што већи број избеглих, која су тренутно на овој територији, био збринут на прави начин. Од почетка године, по јавним позивима нашег Комесаријата укупно 11 милиона опредељено је за Сомбор, па је у четири домаћинства скућено укупно 15 људи – истакла је Наташа Станисављевић.

Фото: Град Сомбор

Истовремено, Антонио Ратковић позвао је избеглице да и убудуће учествују у конкурсима…

– Тим људима треба омогућити да добију и грађевински материјал, а наша локална самоуправа то не може без помоћи Комесаријата, односно државе – закључио је први човек Сомбора.

novosti.rs/novosadska.tv

Foto: Grad Sombor

Related posts

(ФОТО) ДИВНА СЛИКА СА СЕВЕРА БАЧКЕ! У једној основној школи негује се права мултикултуралност- Похађају је деца из Кине, Русије, Шпаније и Француске!

Ivona

(ВИДЕО) ВУЧИЋ ПРЕДСТАВИО ПРОГРАМ СТАМБЕНИХ КРЕДИТА ЗА МЛАДЕ Подигнута старосна граница на 35 година! Максимална вредност некретнине 100.000 евра! ПРОГРАМ ПОЧИЊЕ ВЕЋ У МАРТУ!

Новосадска ТВ

„КОНАЧНО СВОЈ НА СВОМЕ“ – ДРЖАВА ОТВАРА ВРАТА НАЈВЕЋОЈ ЛЕГАЛИЗАЦИЈИ ДО САДА — пријаве од 8. децембра! Ево шта све треба да знате

Новосадска ТВ