Политика

ЕВО ШТА ЈЕ ОБЕЛЕЖИЛО ГОДИНУ ЗА НАМА Упркос економским и политичким изазовима, Србија остла стабилна

Годину 2025. у Србији обележили су бројни економски и политички изазови, међу којима су америчке санкције НИС-у и прекид рада Рафинерије Панчево, али је земља ипак успела да одржи привредни раст од око два одсто и привуче око три милијарде евра страних директних инвестиција. Инфлација је до краја године спуштена испод три одсто, уз очувану стабилност јавних финансија и кредитни рејтинг код све три водеће рејтинг агенције.

 

Настављени су велики инфраструктурни пројекти, уведена је 5Г мрежа, реализоване су мере за подршку грађанима кроз повећање плата, пензија и минималне зараде, као и субвенционисане стамбене кредите за младе. Упркос успоравању и ризицима, ММФ и Светска банка оценили су да Србија задржава позитиван привредни раст, уз потребу за наставком структурних реформи и јачањем стабилности.

 

Related posts

(ВИДЕО) Француска је верни пријатељ Србије! – МАКРОН ЗАВРШИО ДВОДНЕВНУ ПОСЕТУ

Новосадска ТВ

САСТАНАК ВУЧИЋ-ПЕЛЕГРИНИ Председник Србије дочекао председника Словачке уз највише државне почасти

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) У СЛОВЕНИЈИ ЈЕ СВЕЧАНО ОТВОРЕН 63. МЕЂУНАРОДНИ ПОЉОПРИВРЕДНО-ПРЕХРАМБЕНИ САЈАМ „АГРА“ Србија земља партнер манифестације

Новосадска ТВ