Сезона скијања у Олимпијском центру Јахорина почела је раније него што је било званично најављено, а први дан скијања био је бесплатан за све посетиоце и забележена је изузетно добра посећеност, изјавила је стручна сарадница за односе с јавношћу у Олимпијском центру Јахорина Милена Черемиџић.
Она је Танјугу казала да до 15. децембра Олимпијски центар Јахорина нуди посетиоцима дневне ски карте са попустом од 50 одсто.
Черемиџић је навела да је за почетак сезоне скијања спремна гондола Пољице као и стазе 1 и 1б, уз дечији ски полигон који је идеалан за најмлађе скијаше и оне који први пут стају на скије.
„Званично отварање сезоне на Јахорини било је најављено за 11. децембар, али смо ми са скијањем почели у уторак, 2. децембра на велику радост свих посетилаца и љубитеља Јахорине, а први дан скијања био је бесплатан за све посетиоце“, рекла је она.
Черемиџић је казала и да ће се ски центар Јахорина у наредном периоду проширивати у складу са временским условима, а све те информације посетиоци могу пратити путем друштвених мрежа, као и путем званичног сајта Олимпијског центра Јахорина.
„У протекле три године на Јахорини нису повећане цене ски карата, а у току претпродаје дали смо одличне попусте. То су посетиоци препознали и због тога имамо најаву великог броја гостију, јер су људи купили карте у претпродаји које ће користити током сезоне“, нагласила је Черемиџић.
Према њеним речима у Олимпијском центру Јахорина у периоду од 11. до 14. децембра биће одржан и Ски опенинг, који ће донети посетиоцима врхунску забаву, одлично уређене стазе и сјајну атмосферу.
Током четири дана, како је прецизирала посетиоце очекује богат музички програм, а сви концерти биће одржани у хотелу „Вучко“ са почетком у 21 час.
Черамиџић је нагласила да је за све скијаше припремљена и посебна погодност у периоду трајања Ски опенинга, односно од 11. до 14. децембра јер ће имати 50 одсто попуста на све ски карте.
Она је додала и да Јахорина и ове зиме нуди врхунске стазе, одличне услове, као и разнолике зимске садржаје за све генерације и да све посетиоце и скијаше и оне који то нису, очекује још једна сезона пуна незаборавних тренутака и уживања.
Директор Туристичке организације Града Источног Сарајева Стефан Стајчић рекао је да се та организација интензивно се припремала за зимску туристичку сезону током протеклих месеци.
„Радили смо много на промоцији Града Источног Сарајева, Јахорине и Равне Планине, и свега онога што је најзанимљивије за туристе да посете у зимском периоду. Наступали смо и на сајмовима туризма у Сарајеву, Крагујевцу, Солуну и Новом Саду. Са тих догађаја носимо велико интересовање туриста за скијање и зимску понуду“, нагласио је Стајчић.
Разговори са хотелијерима и власницима смештаја, како је додао, потврдили су да је евидентан велики број резервација за наредни период.
„Надамо се да ће нам и временске прилике ићи на руку, а сведоци смо и да Олимпијски центар ради све што је у њиховој моћи, да системом вештачког оснежавања надокнади тренутно мањак природног снега“, рекао је Стајчић за Танјуг.
Маркетинг менаджер хотела Термаг Немања Вучетић потврдио је да је тај хотел потпуно спреман за зимску сезону наглашавајући да је снег стигао на време и да су стазе спремне.
„Дефинитивно је све спремно. Свакако главни предуслов за почетак зимске сезоне је снег и он је стигао на време, стазе су спремне, а ми смо раније ангажовали особље и припремили понуде. Пратимо попусте које је увео Олимпијски центар, па и ми нудимо повољне пакете за Ски опенинг, као и за јануар и март“, рекао је Вучетић додајући да цене остају на прошлогодишњем нивоу или чак повољније.
Према његовим речима, интересовање туриста је, пошто су ове године снежне падавине кренуле на време, значајно веће него претходне сезоне и Нова година је готово распродата.
„Када је јануар, фебруар у питању, интересовања заиста постоји и ми очекујемо једну добру сезону уколико снежне падавине наставе да падају у добром интензитету“, казао је Вучетић за Танјуг.
Он је навео и да на Јахорину традиционално највише гостију долази из Србије, затим Хрватске, Црне Горе и Словеније, као и из дијаспоре.
„Крајем јануара очекујемо и туристе из Турске, који традиционално годинама долазе на Јахорину и већ су устаљена клијентела“, додао је он.
Фото: танјуг видео
