Нови Сад

МИЋИН: НИКО КО ИСТИНСКИ ВОЛИ СВОЈ ГРАД, не подноси штеточинске иницијативе и предлоге

Градоначелник Жарко Мићин обратио се на свом инстаграм налогу поводом захтева две новосадске организације, да се Новом Саду укине титула града влажних станишта.

– Синдром српске опозиције, која од Европске уније тражи да казни Србију и њене грађане увођењем санкција и укидањем новца из претприступних фондова, прешао је и на две новосадске, широј јавности непознате и небитне организације, које траже да се Новом Саду укине титула града влажних станишта Рамсарске конвенције

Организације нису познате ни по чему. Њихов допринос развоју и напретку Новог Сада не постоји. Али то што нису успелe да ураде ништа корисно, не омета их да покушају да се прославе радећи против интереса града и Новосађана. Нико ко истински воли свој град, и ко жели добро својим суграђанима, не подноси штеточинске иницијативе и предлоге.

Титула „Ramsar Wetland City“ Новом Саду је дата како би се заштита биодиверзитета уз Дунав подигла на још виши ниво. То не значи да у граду ништа не сме да се ради и гради. Посебно не мост преко Шодроша, који је предвиђен још 1951, а од 2009. до 2012. године бивша власт га је промовисала као један од најважнијих пројеката за развој Новог Сада, а потписници срамотне иницијативе за укидање титуле „Wetland City“ подржавали и хвалили.

Потписници иницијативе ни реч нису рекли када је 2000. усвојен стари ГУП, који је на Шодрошу предвиђао хотелске комплексе и друге комерцијалне садржаје. Али им смета што ће уместо 32 хектара зграда и саобраћајница на подручју Шодроша и Каменичке аде бити очувано и унапређено зеленило. Нови ГУП подручје Каменичке аде, Дунавца и Шодроша дефинише као станиште заштићених и строго заштићених дивљих врста од националног значаја.

Исто тако, град планира изградњу централног пречистача отпадних вода, који представља један од најважнијих пројеката заштите Дунава.
Тако се бори за Нови Сад. Конкретним пројектима. А не клеветничким дописима на штету свог града и својих суграђана, написао је градоначелник Мићин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Žarko Mićin (@zarkomicin)

Related posts

(ВИДЕО) Свечано отварање „КАЛЕИДОСКОПА КУЛТУРЕ“ на Корзу у четвртак, 5. септембра

Новосадска ТВ

Радници Водовода осумњичени да су аутомобилом усмртили двогодишњу Данку Илић

Новосадска ТВ

У ПОЖАРЕВЦУ, КРАЉЕВУ И ВРАЊУ ОКУПЉАЊА ГРАЂАНА ПРОТИВ БЛОКАДА Премијер Мацут и министри придружили се скуповима

Новосадска ТВ