Тренутно је саобраћај у Србији умереног интензитета, али се веће гужве и задржавања на граничним прелазима очекују сутра у поподневним и вечерњим часовима, истичу из Ауто-мото савеза Србије (АМСС).
Сутра се обележава државни празник Дан примирја у Првом светском рату, а многи су искористили да споје дане у продужени викенд за краће путовање.
„Због државног празника који су неки спојили са викендом очекујемо повећан интензитет саобраћаја током сутрашњег дана, пре свега током поподнева на свим путним правцима у Републици Србији“, рекла је за Танјуг Тамара Нинић из АМСС.
Променљиво време углавном са падавинама данас ће отежати услове за вожњу, а због магле или ниске облачности видљивост је смањена на деоницама путева поред река, језера, канала и у котлинама.
Према информацијама зимске службе ЈП „Путеви Србије“ сви прилази зимским туристичким центрима, као и путеви И и ИИ приоритета који воде у више планинске пределе су проходни, навела је Нинић.
„Опасност од одрона је увек присутна, зато возите пажљивије на Ђердапској магистрали, али и на путевима између Параћина и Зајечара, Неготина и Мајданпека, Бора и Зајечара, али и долином Ибра,“, саветује возаче Нинић.
Саобраћај је за сада умереног интензитета, ван градских средина успореније се пролази у зонама радова.
Према подацима ЈП „Путеви Србије“, на делу ауто-пута у зони петљи Београд у току су радови на рехабилитацији, за саобраћај је затворено искључење из правца Новог Сада за Београд центар / Аеродром, искључење из правца Новог Сада ка Шиду. Затим, искључење из правца Београд центар за Чачак / Обилазница Београда као и из правца Шида за Нови Сад.
„Све остале рампе на петљи Београд су у функцији. Алтернативни путни правци су петље Батајница, Сурчин југ и петља Добановци“, истакла је Нинић.
Данас од 8 до 15 часова, изводиће се радови на редовном одржавању деонице петља Врчин – петља Траншпед у смеру ка Београду. За саобраћај ће бити затворена претицајна саобраћајна трака у дужини од 600 метара.
Нинић је изјавила да је наплатна рампа „Прељина“ затворена због радова на изградњи саобраћајне везе између Ауто-пута „Милош Велики“ и Моравског коридора, односно, до 20. децембра неће бити могуће укључење и искључење са ауто-пута „Милош Велики“.
Саобраћај се из правца Београда ка Прељини, Чачку или Краљеву одвија преко петље „Таково“, а затим даље ибарском магистралом. Возачи из правца Пожеге користе искључење код Паковраћа, а потом магистрални пут ка Чачку, Прељини или Краљеву.
„На наплатним рампама нема задржавања. Према подацима УГП на нашим путничким терминалима нема дужих задржавања“, рекла је Нинић.
