Председник Србије Александар Вучић обилази градилиште Националног стадиона у оквиру пројекта ЕXПО 2027.
Председник Вучић обилази градилиште у пратњи министра финансија Синиша Мали који је председнику поднео извештај колико радника тренутно ради на пројекту.
– Можете ли да завршите 28. фебруара, упитао је председник како би остало месец дана да се уреди све што треба па додао да је уграђено чак 2.448 шипова.
– 52.000 места, као Маракана, неупоредиво бољи, луксузнији, ја сам одрастао на Маракани али време то поједе…

Стадион би требало да буде изграђен до 1. маја 2027. године, имаће 52.000 седећих места, а гради се према УЕФА стандардима. Дизајн и архитектонско решење израдио је Марк Фенвик.
Стадион ће имати и шопинг центар, фудбалску академију, музеј ФС Србије. Планиран је као мултифункционални спортски објекат намењен за међународна такмичења од највећег значаја, а може се користити и за различите културне и друге манифестације.
УЕФА је саопштила да се ФСС кандидовао да нови Национални стадион у Београду буде домаћин финала Лиге Европе 2028. године.
Поред Србије, у конкуренцији за финале Лиге Европе 2028. године налазе се и Француска са стадионом у Лиону и „Парком Принчева“ у Паризу, Италија са стадионом Јувентуса у Торину и Румунија са Националним стадионом у Букурешту.
View this post on Instagram
Фото, Танјуг: Раде Прелић
