Регион

ДАН ЖАЛОСТИ данас и у Републици Српској

У Републици Српској данас ће бити обележен Дан жалости, поводом годишњице од трагедије у Новом Саду, одлучила је Влада Српске на телефонској седници.

Према одлуци Владе Републике Српске, на свим институцијама заставе ће бити истакнуте на пола копља, у знак саосећања са грађанима Новог Сада и Србије.

Све планиране културне и спортске манифестације, као и телевизијски и радијски садржаји, треба да буду прилагођени Дану жалости.

Претходно је Влада Србије донела Одлуку којом се сутрашњи дан 1. новембар, проглашава Даном жалости поводом годишњице смрти и страдања грађана због урушавања конструкције Железничке станице у Новим Саду.

У паду надстрешнице 1. новембра 2024. у несрећи на Железничкој станици у Новом Саду живот је изгубило 16 особа.Повређено је више од 40 људи.

 

Related posts

УБИО ЖЕНУ И СИНА: Ухапшен двоструки убица Емир Селимовић

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ВУЧИЋ: 1. НОВЕМБРА СЕ НЕЋЕ ДОГОДИТИ НИШТА Најављују насиље, популарност им опада

Новосадска ТВ

ВУЧИЋ О ПРЕСУДИ ДОДИКУ: Србија мора буде уз свој народ и Републику Српску

Новосадска ТВ