Нови СадХроника

ДЕЧЈА БОЛНИЦА У НОВОМ САДУ: Примљено седморо деце након саобраћајне несреће ДВОЈЕ НА ИНТЕЗИВНОЈ НЕЗИ

На Институт за здравствену заштиту деце и омладине Војводине довезено је седморо деце повређено у саобраћајној несрећи, узраста од 13 до 15 година, речено је из Дечје болнице у Новом Саду за Танјуг.

„Након урађене дијагностике, двоје деце је смештено у јединицу интензивне неге. Једно дете има повреду вратне кичме и у току је транспорт за Београд“, рекли су из Дечје болнице.

Они су навели и да је другом детету у условима опште анестезије урађена обрада рана и он је у добром општем стању.

„Остало петоро деце је на одељењу. Примљени су ради обсервације, у добром су стању и нису витално угрожени“, рекла је за Танјуг портпаролка др Андреа Ђуретић.

Јутрос око пола четири на ауто-путу Београд – Нови Сад догодила се саобраћајна несрећа у којој је једно дете погинуло, када је комби, који је превозио децу, после наплатне рампе слетео са пута, пробио ограду и упао у канал.

Према досадашњим информацијама, како је саопштио МУП, из за сада неутврђених разлога дошло је до превртања комби возила марке „опел виваро“, београдских регистарских ознака, којим је управљао С. С. (1982).

У возилу се налазило осморо малолетних путника узраста од 13 до 16 година, који су чланови џудо клуба „Партизан“ из Београда и враћали су се са међународног спортског кампа и такмичења у Азербејџану.

Алкотестирањем је утврђено да возач комбија није био под дејством алкохола.

Возач С. С. (1982.) примљен је рано јутрос у Ургентни центар Универзитетског клиничког центра Војводине са вишеструким трауматским повредама и налази се на опсервацији, рекли су из Клиничког центра Војводине за Танјуг.

Related posts

(ВИДЕО) „ГРУБО СУ ПРЕКРШИЛИ ПОСЛОВНИК“ Брнабић о захтеву за њено разрешење: Сами су рекли да седнице о буџету неће бити

Новосадска ТВ

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО С ПЛЕНКОВИЋЕМ И МАКРОНОМ Ево шта му је хрватски премијер рекао о ВОЈНОМ САВЕЗУ са другим земљама

Ivona

Скупштина Србије данас наставља расправу о избору председника парламента

Новосадска ТВ