Политика

ВУЧИЋ У КИНИ ОД 2. ДО 4. СЕПТЕМБРА на обележавању 80.годишњице победе у Другом светском рату

Председник Републике Србије Александар Вучић боравиће у Народној Републици Кини од 2. до 4. септембра, где ће на позив председника НР Кине Си Ђинпинга присуствовати обележавању 80. годишњице победе у Другом светском рату, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

Током посете Пекингу, председник Вучић састаће се са председником Народне Републике Кине Си Ђинпингом, председником Руске Федерације Владимиром Путином, као и са другим високим званичницима НР Кине и представницима великих компанија.

У Кини ће се 3. септембра одржати велика војна парада поводом Дана победе, на коју су, како је раније Пекинг саопштио позвани лидери 26 земаља.

 

Фото: Танјуг

 

Related posts

ВУЧИЋ: ПРОСВЕТНИМ И ЗДРАВСТВЕНИМ РАДНИЦИМА 1. октобра ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТА од пет одсто

Новосадска ТВ

ОРБАН ДАНАС КОД ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА Два лидера чекају стратешки разговори о унапређењу односа

Ivona

ИЗГРАДЊОМ ДЕЧИЈИХ ИГРАЛИШТА ДО БЕЗБРИЖНИЈЕГ ДЕТИЊСТВА Реализација изградње нових простора за децу се наставља

Новосадска ТВ