Политика

Вучић са амбасадором Кине о детаљима свог предстојећег сусрета са Си Ђинпингом

Председник Републике Србије Александар Вучић састао се данас са амбасадором Народне Републике Кине Ли Мингом, са којим је разговарао о, како је навео, детаљима и приоритетима агенде свог предстојећег сусрета са председником Си Ђинпингом, као и другим темама од узајамног интереса.

„Одличан састанак са амбасадором Народне Републике Кине. У срдачном и пријатељском разговору размотрили смо детаље и приоритете агенде мог предстојећег сусрета са председником Си Ђинпингом, као и друге теме од узајамног интереса“, написао је Вучић на Инстаграму будуцностсрбијеав.

Навео је да је нагласио да Србија и Кина настављају да развијају сарадњу у области инфраструктуре, енергетике и трговине, али и да се снажно ослањају једна на другу када је реч о очувању мира, стабилности и међусобне подршке на међународном плану.

„Поновио сам захвалност на доследној подршци Кине и истакао да су односи двеју држава пример искреног пријатељства и поверења, на којима ће се и убудуће градити заједнички пројекти од користи за оба народа“, додао је председник Вучић.

 

 

 

Фото: Танјуг, Јадранка Илић

Related posts

Новосадски саобраћајци Јована Шукара и Дарко Младеновић спасли живот младићу

Новосадска ТВ

Вучевић: Разочарани смо реакцијом Кфора, гледали су са стране и дозволили лов на Србе

Новосадска ТВ

Почаст новинарима погинулим у бомбардовању амбасаде Кине

Новосадска ТВ