Свет

ШОК ОДЛУКА ДОНАЛДА ТРАМПА Жели да марихуану прекласификује у мање опасну ДРОГУ

Председник САД Доналд Трамп наводно разматра прекласификацију марихуане као мање опасне дроге – промену која би могла да ублажи ограничења и прошири истраживање медицинске марихуане.

На недавној приредби за прикупљање средстава од милион долара по тањиру у свом голф клубу у Њу Џерзију, Трамп је рекао присутнима да је заинтересован за спровођење промене, према писању Вол стрит журнала. Међу гостима је била и Ким Риверс, извршна директорка водеће компаније за канабис „Трулиев“, која га је позвала да крене даље са планом.

Трамп је раније изразио подршку реформи марихуане, укључујући подршку неуспелом гласању на Флориди 2024. године о легализацији рекреативне употребе.

Портпаролка Беле куће Абигејл Џексон рекла је да администрација преиспитује све политичке и правне импликације, наглашавајући да ће одлуке бити донете у „најбољем интересу америчког народа“.

novosadska.tv

Foto: Screenshot YT 60 Minutes

Related posts

ПРОНАЂЕНО ВИШЕ ОД 20 ПАКЕТИЋА МАРИХУАНЕ И АМФЕТАМИНА Ухапшен мушкарац за нелегалну трговину наркотицима

Новосадска ТВ

УХАПШЕНЕ ТРИ ОСОБЕ ЗБОГ СУМЊЕ НА ПРОИЗВОДЊУ И ПРОМЕТ НАРКОТИКА Огласио се министар Дачић

Новосадска ТВ

МУП:Првог дана Егзита из саобраћаја искључено 42 возача због алкохола, 6 због дрога

Новосадска ТВ