Политика

НАФТНА ИНДУСТРИЈА СРБИЈЕ (НИС) ЗА САДА ПОСЛУЈЕ БЕЗ ПРОБЛЕМА , БАЈАТОВИЋ: Потребно је пронаћи решење како да Србија избегне санкције

Генерални директор Србијагаса Душан Бајатовић изјавио је да Нафтна индустрија Србије (НИС) за сада послује без проблема, али да је потребно пронаћи трајно решење које ће бити прихватљиво и за Русију и за Сједињене Америчке Државе како би се избегле санкције.

Поводом новог одлагања увођења америчких санкција, он је нагласио да су у питању политичке мере са циљем притиска на Русију, те да грађани не треба да страхују јер су сви резервоари НИС-а пуни и компанија може функционисати до осам месеци без проблема. Истакао је да је позитивно то што се први пут високо у менаџменту налази Србин, али да није сигурно да ће то задовољити америчку канцеларију ОФАЦ. Министарство финансија САД издало је пету специјалну лиценцу којом се омогућава несметано пословање НИС-а најкасније до 27. августа. Санкције су део ширег пакета мера против руских енергетских компанија, чији је циљ смањење прихода Москве за финансирање рата у Украјини.

 

Related posts

(ВИДЕО) СКАНДАЛОЗНО! Градоначелника Ниша Драгослава Павловића напали блокадери

Новосадска ТВ

(ФОТО) НОВИ СКАНДАЛ ПОТРЕСА ФИЛОЗОФСКИ ФАКУЛТЕТ Професорка вређала колеге па се јавно извињавала!

Новосадска ТВ

ВУЧИЋ: РАФИНЕРИЈА НИС-А МОРА ДА НАСТАВИ ДА РАДИ, то је наш једини услов за купце

Новосадска ТВ