Трогодишња девојчица, која је задобила тешке повреде након што је ударила у металну шипку на тобогану на вашару у Турнефеју, преминула је, саопштио је данас Виктор Денувион, градоначелник општине Сан-Жори на југозападу Француске.
Несрећа се догодила у понедељак нешто пре 17 часова, када се девојчица, у пратњи свог 17-годишњег ујака, спуштала низ тобоган и ударила у металну шипку која је, према наводима тужиоца за БФМТВ, била део механизма за затварање атракције.
Након инцидента, лекари су саопштили да је девојчица у изузетно тешком стању, а упркос напорима медицинског особља, преминула је од задобијених повреда.
Власник приведен
Градоначелник Денувион је на друштвеној мрежи Икс изразио „огромну тугу“ и нагласио да је истрага у току с циљем потпуног расветљавања околности ове трагичне несреће.
Тужилаштво је отворило истрагу због „ненамерног наношења повреда услед свесног кршења обавеза пажње или безбедности“. Власник атракције је приведен и задржан у полицији, након чега му је одређен судски надзор.
telegraf.rs/novosadska.tv
Foto: Pexels
