Србија

„НОВИНАРИ НИКАДА НИСУ БИЛИ ИЗЛОЖЕНИ ТАКВОМ НАСИЉУ“ Удружење медија и медијских радника најоштрије осудило пребијање новинарке у Косјерићу

Удружење медија и медијских радника најоштрије је данас осудило, како је наведено, стравично пребијање новинарке Драгане Ћендић и шиканирање новинара у Косјерићу и позвало све колеге да устану против насиља над новинарима.

То удружење је навело да стаје у одбрану свих посленика јавне речи без разлике.

„Најоштрије осуђујемо стравично пребијање новинарке Драгане Ћендић и шиканирање новинара у Косјерићу. Позивамо све колеге које се баве овим тешким и одговорним послом да устанемо против насиља над новинарима, медијима и медијским радницима“, наводе из удружења.

Такође, наводе да дају велику подршку колегама из свих редакција који су синоћ прошли кроз „топлог зеца“, који су претрпели увреде и шиканирања.

„Устајемо против свих оних који мисле да ће насиљем и претњама уређивати и креирати уредничку политику. Новинари никада нису били изложени таквом насиљу“, навео је председник удружења Гвозден Николић.

Фото: Pexels

Related posts

ИНЦИДЕНТ У ШКОЛИ У РАКОВИЦИ: Ђак (8) ударио друга из одељења, а учитељици сломио руку! Ово су сви детаљи

Новосадска ТВ

НЕМИЛОСРДНИ БЛОКАДЕРИ МАЛТРЕТИРАЈУ ВОЗАЧА КОЈИ ЖЕЛИ ДА ИДЕ СВОЈИМ ПУТЕМ, претили му, ударали аутомобил, опколили га

Новосадска ТВ

(ФОТО) РАЗОТКРИВЕНИ НАКОН ШТО СУ НАСРТАЛИ НА ПОЛИЦИЈУ, ПА СЕ УПЛАШИЛИ Опозициони спин мајстори кренули са лажима на друштвеним мрежама

Ivona