Друштво

(ВИДЕО) ДЕЦА СУ НАЈОСЕТЉИВИЈИ УЧЕСНИЦИ У САОБРАЋАЈУ – МУП aпелује на школе да обезбеде сигуран превоз најмлађих, поготово на екскурзијама!

Припадници Управе саобраћајне полиције апеловали су данас на све организаторе превоза, а пре свега школе да обезбеде сигуран превоз најмлађих због великог броја школских екскурзија које се организују у ово доба године.

У објави на инстаграм профилу Министраства унутрашњих послова, истиче се да су деца најосетљивији учесници у саобраћају и да због тога у њиховом превозу треба да се користе само технички исправна возила, ангажују искусни и квалификовани возачи, као и да се сваки превоз пријави саобраћајној полицији.

Као мере безбедности наводе се и поштовање свих прописа и дозвољено време вожње, као и прављење пауза и обезбеђивања надзора деце.

„Позивамо све актере да делују заједно. Учинимо да екскурзије остану лепе успомене, а не ризик. Безбедност деце нема алтернативу“, наводи се у објави.

Фото: Video printscreen

Related posts

САНАЦИЈА САОБРАЋАЈНИЦА НА ТЕРИТОРИЈИ МЗ ПЕТРОВАРАДИН Током радова, саобраћај биће потпуно обуставен на ОВОЈ ДЕОНИЦИ

Новосадска ТВ

Огласио се МУП: Поднета прекршајна пријава против Иване Роквић

Новосадска ТВ

13 саобраћајних незгода у протекла 24 сата на подручју Јужнобачког округа

Новосадска ТВ