Србија

МАЛДИВИ ПОТВРДИЛИ УЧЕШЋЕ на изложби Експо 2027

Учешће на изложби Експо 2027 Београд „Игра(ј) за човечанство: спорт и музика за све“ данас су потврдили и Малдиви, острвска земља у Индијском океану, са којом Србија има полувековне дипломатске односе.

Директор предузећа Експо 2027 д.о.о Београд Душан Боровчанин истакао је да је потврда учешћа 110 земаља у раној фази припрема за највећи догађај, који ће наша земља икада организовати, крунски доказ глобалног поверења које Србија ужива и најбољи показатељ снаге и моћи њене културне дипломатије.

Специјализована међународна изложба Експо 2027 Београд, са темом „Игра(ј) за човечанство: спорт и музика за све“, биће одржана од 15. маја до 15. августа 2027. године, уз учешће више од 120 земаља, међународних организација и компанија.

Очекује се да ће Београд током 93 дана трајања манифестације привући више од четири милиона посетилаца.

 

Фото: Илустрација

Related posts

МАЛИ НА ГРАДИЛИШТУ У СУРЧИНУ: Радови по плану, све готово до 1. децембра 2026.

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ВУЧИЋ:ПОЗИВАМ СВЕ КОЈИ БИ ДА РУШЕ ВЛАСТ да заједнички радимо на припреми Експа

Новосадска ТВ

ГРЧКА ЗВАНИЧНО ПОТВРДИЛА УЧЕШЋЕ на ЕXПО 2027. године у Београду

Новосадска ТВ