Политика

(ВИДЕО) ВУЧЕВИЋ ЧЕСТИТАО СВИМ ГРАЂАНИМА ДАН ПОБЕДЕ НАД ФАШИЗМОМ И НАЦИЗМОМ

Председник Српске напредне странке Милош Вучевић честитао је свим грађанима Србије 9. мај, Дан победе над фашизмом и нацизмом, поручивши да та победа не сме да се заборави као ни они који су учествовали у њој.

„Свим грађанима Србије честитам 9. мај, који ове године обележава 80 година победе над највећим злом, над нацизмом и фашизмом“, навео је Вучевић на свом Инстаграм налогу.

Он је подсетио да су Срби имали два ослободилачка покрета, борили се увек на страни истине, на страни слободе, као и на правој страни човечанства.

Вучевић је исказао посебну захвалност нашим пријатељима из Русије, Црвеној армији која је заједно са народноослободилачком војском Југославије донела слободу на ове просторе пре 80 година.

„Те ствари не смеју да се забораве због тренутне геополитичке ситуације, као што не заборављамо и наше савезнике из САД и Велике Британије. Нека је вечна слава и помен свим јунацима ослободиоцима, за све који су се борили за слободу, за све оне који су се борили за нашу државу али и за наш народ. Живела Србија!“, поручио је Вучевић.

 

 

 

Related posts

ВУЧЕВИЋ: ВЛАДА У РЕКОРДНОМ РОКУ ОБЈАВИЛА 195 ДОКУМЕНАТА, јуче 40.000 улазака на сајт

Новосадска ТВ

(ФОТО) ВУЧЕВИЋ СА ИЗВРШНИМ ДИРЕКТОРОМ “ISRAEL ALLIANCE FOUNDATION” Важан корак ка јачању међусобног разумевања, солидарности и заједничке политичке акције

Новосадска ТВ

(ФОТО) ОКРЕНИМО СЕ ОНОМЕ ШТО НАС СПАЈА“ , Вучевић честитао УСКРС верницима који празник обележавају по грегоријанском календару

Новосадска ТВ