Политика

„ЗАБРИНУТ САМ ЗБОГ СВЕГА ШТО СЕ ДЕШАВА У БИХ, ПОСТОЈЕ УСИЈАНЕ ГЛАВЕ КОЈЕ МОГУ ДА ИЗАЗОВУ ЕСКАЛАЦИЈУ“ Лидер СНС Милош Вучевић реаговао на покушај хапшења Додика

Председник СНС Милош Вучевић изјавио је данас, поводом покушаја хапшења председника Републике Српске Милорада Додика од стране СИПА, да је забринут због таквих дешавања.

„Забринут сам због свега што се дешава у БиХ у последње време. Од почетка монтираног суђења Додику постоји интенција да се додатно радикализује политичка ситуација у БиХ“, рекао је Вучевић за Студио Б.

Он је подсетио да се ове године обележава 30 година од потписивања Дејтонског споразума, а да сви могу да посведоче да је константна ревизија Дејтона увек на штету српског народа.

„Ово што се данас дешава Додику посматрам у контексту свега тога. Плаши ме и забринут сам јер постоје усијане главе у Сарајеву и ван БиХ који су спремни да ураде такве ствари које воде у ексалацију. Када имате ситуацију да вам се СИПА појављује на вратима, у згради где је преседник РС, онда не можете да останете незабринути“, навео је Вучевић.

Он је додао да Србија због обојене револуције и свега што се дешава не обраћа довољну пажњу на сва дешавања на КиМ и РС, односно укупна јавност и медији у нашој земљи.

„Они који су писци сценарија што се дешава Додику и РС су свесни да је Србија у последњих шест месеци заглављена у сопственом јаду и муци. Није случајно што се дешава, и скуп који су имали блокадери у Новом Пазару и заставе које нас подсећају на 1992. и када је Угљанин имао идеју да диже устанак на том простору, са порукама ‘аутономија Санџака’, да треба да се споји Санџак са Косовом, то је стара идеја од Берлинског процеса“, навео је Вучевић.

Он је додао да је то порука председнику Александру Вучићу и Србији да и то питање може да буде одмах отворено.

Вучевић: Посета Вучића Москви 9. маја веома значајна

Председник СНС Милош Вучевић изјавио је данас да је присуство председника Србије Александра Вучића на паради поводом 80. годишњице победе над фашизмом у Другом светском рату у Москви 9. маја значајно и да очекује да ће том приликом имати важне сусрете.

Вучевић је, коментаришући предстојећу посету Вучића Москви, навео да је он храбар човек и да има обавезу према свима који су се борили за нашу државу.

„Не одричемо да смо слободу дочекали ’44 и ’45 заједно са Црвеном армијом. Као сто сам рекао, у Југославији је нажалост била револуција уз ослобођење, ми не можемо да кажемо да Црвена армија није ослободила пола Европе, издржала је најтежи источни фронт, не потцењујући допринос других дрзава. Највећи терет издржала је Црвена армија и руски народ. Сад ми не смемо то да кажемо јер то није коректно у геополитичким околностима, па извините, ви сте правили те околности, Србија није правила те геополитичке околности”, навео је Вучевић за Студио Б.

Вучевић је истакао да је важно и да је могуће да ће Вучић имати састанке и са председником Русије Владимиром Путином, као и да је значајно и да добије термин да има састанак и са председником САД Доналдом Трампом у наредних месец, месец и по дана.

Додао је да има много отворених питања и да је једно од њих и питање санкција НИС-у.

“Ако успе да се надје са двојицом најмоћнијих на свету толико отоврених питања, то се не десава сваки дан и свакако је признање за њега. Познајући га висе од 20 година, он се за ово спремао, дуго је улагао у тај друствени капитал, у смислу познанстава, контаката ито нехгде се валоризује када додје време за валоризаицју”, навео је Вучевић.

Вучевић се осврнуо и на посету патријарха Порфирија Москви, наводећи да је она црквеног карактера, али да та посета има друштвену и државну конотацију и да је добар увод у предстојећу посету председника Србије 9. маја.

 

 

Related posts

ДАНАС ОБЛАЧНО И ХЛАДНО, А ЕВО КАКВО НАС ВРЕМЕ ОЧЕКУЈЕ НА СВЕТОГ НИКОЛУ Детаљна прогноза за седмицу пред нама

Ivona

Ђурић: Срби на КиМ трпе неподношљив притисак због једностраних мера Приштине

Новосадска ТВ

ГРАДОНАЧЕЛНИК МИЛАН ЂУРИЋ ЈАСАН: На власт се не долази преко улице већ путем избора!

Новосадска ТВ