Нови Сад

ПОЧЕЛЕ ПРИПРЕМЕ ЗА АСФАЛТИРАЊЕ ЖЕЛЕЗНИЧКЕ УЛИЦЕ У ФУТОГУ У Руменки након асфалтирања настављено уређење банкина

Радови на одржавању путева настављени су на више локација у Новом Саду и околини. У Железничкој улици, једној од најдужих улица у Футогу, у току је припрема коловоза за асфалтирање.

Радови обухватају скидање асфалта стругањем, поправку тампона и нивелисање шахтова. По завршетку припремних радова улица ће бити пресвучена новим слојем асфалта.
Поправљају се и пешачке стазе у Футогу у зони раскрснице Царице Милице и Дунавске и у Новом Саду на углу улица Индустријске и Пута новосадског партизанског одреда.
У Ветернику у улици Нова 108, настављена је израда сливничких веза, као дела система одвођења атмосферских вода.
У Руменки је у више улица које су асфалтиране претходних дана настављено са уређивањем банкина. Радови обухватају део Војвођанске улице, од Јована Јовановића Змаја до Косовске, Косовску од Војвођанске до Арсенија Чарнојевића, као и улице Доситеја Обрадовића и Светозара Марковића Тозе.
Поред тога, ради се и на поправци коловоза на деоници државног пута Руменка – Кисач и на деоници између Новог Сада и Руменке, чиме се побољшава квалитетет и безбедност саобраћаја.
У Новом Саду у улицама Корнелија Станковића, Бранка Бајића и на раскрсници Пут новосадског партизанског одреда – Индустријска, у Петроварадину у улицама Прерадовићевој и Рачког, у Футогу на раскрсници Царице Милице са Дунавском, као и на државним путевима IIА 111 и IIА 113, изводе се радови на обележавању и одржавању саобраћајне сигнализације.

Фото: ЈКП Пут

Related posts

„ВИДОВДАН ЈЕ ПОСЕБАН ПРАЗНИК КОЈИ СЕ ОВДЕ ТРАДИЦИОНАЛНО ОБЕЛЕЖАВА И СЛАВИ“ Градоначелник Мићин гост на слави месне заједнице „Видовданско насеље“

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ПРЕДСТАВЉЕНА ПУБЛИКАЦИЈА „АПОТЕОЗА-ОМАЖ МИЛОШУ ЦРЊАНСКОМ“ у просторијама Друштва новосадских књижевника

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) У НАРЕДНОМ ПЕРИОДУ СЕ НЕ ОЧЕКУЈУ ВЕЋИ ПОПЛАВНИ ТАЛАСИ Водостај Дунава у Новом Саду у границама историјских минимума у марту

Новосадска ТВ