Свет

СА ЊИМ НЕМА ШАЛЕ! Ако се остваре речи председника Америке – једну државу чека ПАКАО НА ЗЕМЉИ!

Највиши ирански званичници затражили су од иранског врховног вође Алија Хамнеија да дозволи преговоре о иранском нуклеарном наоружању са САД или ризикује пад режима, пише Њујорк тајмс.

Лист наводи да су ирански званичници рекли да су упозорили Хамнеија да су војне претње САД и Израела стварне и да ће се земља суочити са огромним немирима ако крене у рат.

Два висока иранска званичника рекла су да је Хамнеи прошлог месеца одржао састанак којем су присуствовали шефови правосуђа и парламента и који су извршили притисак на Хамнеија да прихвати разговоре са Вашингтоном, чак и директне.

Званичници су рекли да би унутрашњи немири настали због могућег напада САД и Израела и економска криза у Ирану представљали егзистенцијалну претњу Исламској Републици.

Иран је раније одбијао разговоре са САД о свом нуклеарном програму, али је попустио због претњи америчког председника Доналда Трампа, преносе Новости писање Танјуга.

Представници САД и Ирана требало би да се састану сутра у Оману како би разговарали о иранском нуклеарном програму.

 

Фото: Printscreen

Related posts

ТРАМП РАЗОЧАРАН Врховни суд Сједињених Америчких Држава поништио Трампове глобалне царине

Новосадска ТВ

ПОГОЂЕНО НУКЛЕАРНО ПОСТРОЈЕЊЕ У ИРАНУ! Израелска војска потврдила да је изведен удар у Исфахану 

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ДОНАЛД И МЕЛАНИЈА, ШВАРЦЕНЕГЕР… АМЕРИКАНЦИ СЕ ОПРАШТАЈУ ОД КИРКА Потрага за убицом и даље траје, повређена и два студента?

Ivona