Друштво

РХМЗ ИЗДАО АГРОМЕТЕОРОЛОШКО УПОЗОРЕЊЕ Сунчано и суво време данас у Србији, сутра олујни ветрови

Данас прохладно, ветровито и углавном суво време. У већини крајева у току дана преовлађиваће сунчано, осим ујутро и пре подне у планинским и централним пределима где ће се задржати облачно, местимично уз краткотрајне слабе падавине, кишу и снег.

Ветар северозападни, у централним, источним и планинским пределима умерен до јак, увече у слабљењу и скретању на западни. Највиша температура од 9 до 14 степени, прогнозира РХМЗ.

У Новом Саду, након хладног јутра, претежно сунчано. Максимална температура око 14 степени. Индекс квалитета ваздуха је добар. Сутра нас очекује киша и два степена мање него данас.

РХМЗ издао три упозорења

Најављени јутарњи мразеви могу довести до оштећења на процветалим врстама и сортама воћа. Препорука пољопривредним произвођачима је да буду у приправности и да прате временску прогнозу, а ако имају могућности и да примене мере заштите.

На Сави наредна четири дана водостаји ће бити у опадању и кретаће се нешто изнад границе редовне одбране од поплава код Шапца.

У среду и четвртак (09 – 10.04.) мраз на 2 m се очекује на југу Србије, док се у петак (11.04.) прогнозирају још само приземни мразеви (на 5 cm од подлоге).

Време наредних дана

Јутарњи мраз на 2 m очекује се данас и сутра, на југу земље, док се приземни мраз прогнозира до петка, 11. априла.

Током дана задржаће се променљиво време са сунчаним периодима, а падавине се очекују у четвртак и суботу- киша у нижим и снег у планинским пределима.

У четвртак ће дувати умерен и јак северозападни ветар који ће олујне ударе имати у Војводини, на подручју Београда, у централној и источној Србији.

novosadska.tv

 

 

Related posts

(ВИДЕО) СРПСКИ ДОМАЋИНИ ИЗ НОВОГ САДА И ОКОЛИНЕ КРЕНУЛИ ТРАКТОРИМА ЗА БЕОГРАД „Да подржимо председника Вучића на свенародном скупу!“ ИСПРАЋЕНИ ВАТРОМЕТОМ!

Новосадска ТВ

ПЕНЗИЈЕ ОД ДАНАС ВЕЋЕ ЗА 10,9 ОДСТО! Мали: Исплата пре Божића

Новосадска ТВ

Леп суботњи дан – температура до 24 степена

Новосадска ТВ