Србија

ОПРЕЗ ЗБОГ ОДРОНА, АМСС: Камиони на Батровцима чекају 4 сата, на Сремској Рачи сат

С обзиром на променљиво време са кишом које нас очекује до краја месеца, а данас и најављеним обилнијим падавинама на истоку земље, вожњу треба прилагодити условима на путу, а потребан је опрез и због одрона који су учестали ових дана, саопштио је Ауто-мото савез Србије (АМСС).

Саобраћај је умереног интензитета, а очекује се појачан у другом делу дана, када се и завршава радна недеља.

Према информацијама Управе граничне полиције добијеним у 5.15 часова, нема задржавања на путничким терминалима наших граничних прелаза.

На теретним терминалима на граничном прелазу Батровци на излазу из земље возила се задржавају четири сата, а на Сремској Рачи сат времена, док на осталим граничним прелазима нема дужих задржавања за све категорије возила.

Према последњим информацијама добијеним од ЈП „Путеви Србије“, на наплатним станицама нема задржавања возила.

Према подацима Зимске службе ЈП „Путеви Србије“ добијеним у 5.02 сати, најоптерећенији путни правци И приоритета, државни путеви ИИ приоритета и остали путни правци ИИИ приоритета одржавања су проходни и нема снега.

Забране за шлепере и камионе са приколицом су на снази на следећим путним правцима:

ИИ А-207 Грчак – Дренска клисура (Дрење)

ИИ А-208 Врњци – Станишинци

ИИ А-209 Добре воде – Гоч – Станишинци

ИИ А-211 Брзеће – Копаоник (Јарам)

Из АМСС-а напомињу да на територији Зајечара има ситних одрона, дуж нестабилних камених косина, у клисурама, усецима, засецима, а највише их има на путу И Б 34 (Ђердапска магистрала), где се саветује

опрезна вожња и придржавање саобраћајне сигнализације која обавештава о одронима.

Related posts

ВОЗАЧИ ОПРЕЗ: Успорен саобраћај и учестали застоји због велике количине падавина!

Новосадска ТВ

ВОЗАЧИ, ОПРЕЗ! Могуће изненадно проклизавање због танког леда на путевима

Новосадска ТВ

АМСС: ОПРЕЗ ЗБОГ ПАДАВИНА, теретњаци на излазу из земље чекају највише три сата

Новосадска ТВ