Свет

НАЈМАЊЕ 23 ОСОБЕ ПОГИНУЛЕ, 300 ПОВРЕЂЕНО од последица земљотреса у Мјанмару, огласила се и СРПСКА АМБАСАДА

Најмање 20 особа је погинуло у Мјанмару, а три на Тајланду у земљотресу јачине 7,7 степени по Рихтеровој скали који је данас погодио централни део Мјанмара и осетио се широм југоисточне Азије, јавља „Њујорк тајмс“.

Према речима лекара Кјау Зина из Опште болнице у Мандалају, у том граду је погинуло најмање 20, а повређено 300 особа.

„Све више повређених пристиже, али немамо довољно лекара и медицинских сестара“, рекао је он.

Земљотрес је изазвао урушавање мостова и неколико зграда широм Мјанмара, укључујуц́и у Нејпјиду, главном граду те земље, објавио је лист „Глобал њу лајт оф Мјанмар“.

Црвени крст је саопштио да су у земљотресу оштећене и урушене зграде и јавна инфраструктура и изразио забринутост за стање брана, пренео је Ројтерс.

„Јавна инфраструктура је оштец́ена, укључујуц́и путеве, мостове и јавне зграде. Тренутно смо забринути за бране које људи посматрају да би видели у каквом су стању“, рекла је новинарима у Женеви Мари Манрик, програмска координаторка Међународне федерације Црвеног крста, путем видео-везе из Јангона.

Она је изнела очекивања да ц́е утицај земљотреса бити прилично велики.

Први извештаји о утицају земљотреса јачине 7,7 степени Рихтерове скале у Мјанмару указују да је причињена значајна материјална штета у централним деловима земље, рекао је званичник Канцеларије Уједињених нација за хуманитарна питања.

Земљотрес јачине 7,7 степени по Рихтеровој скали погодио је данас средишњи део Мјанмара, саопштио је Европско-медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ), а потрес се осетио и на Тајланду и у Кини.

Мјанмар је погодио и накнадни потрес, јачине 6,4 степена по Рихтеру, десетак минута након првог.

Епицентар је био у близини града Мандалаја, на дубини од 10 километара, и 16 километара северозападно од града Сагаинг, а потрес се догодио јутрос у 6.20 сати, односно у 13.20 сати по локалном времену.

АМБАСАДА СРБИЈЕ У МЈАНМАРУ СЕ ОГЛАСИЛА О СТАЊУ СРПСКИХ ДРЖАВЉАНА

Држављани Србије који привремено бораве у Мјанмару, као и особље амбасаде Србије, нису повређени у разорном земљотресу који је јутрос погодио ту државу.

Како су за Телеграф потврдили из наше амбасаде у Јангону, особље амбасаде је у сталном контакту са нашим држављанима.

„Према сада расположивим подацима, сви држављани Републике Србије који привремено бораве у Мјанмару су добро, као и особље наше Амбасаде у Јангону. Амбасада остаје у сталном контакту са нашим грађанима у Мјанмару и пружиће им сву потребну помоћ и подршку“, рекли су за Телеграф.рс из амбасаде.

Related posts

ЗАТРЕСЛО СЕ ТЛО У СРБИЈИ Слабији земљотрес регистрован код Београда

Новосадска ТВ

ИСТАНБУЛ ПОГОДИО СТРАВИЧАН ЗЕМЉОТРЕС! Удар јачине 6,1 степени Рихтера

Новосадска ТВ

ТРЕСЛИ СЕ ЗАГРЕБ И ЗАДАР Два земљотреса погодила Хрватску

Новосадска ТВ