Политика

„АТМОСФЕРА У КАМПУ НИЈЕ НАПЕТА, СА ДРУГЕ СТРАНЕ ЈЕ НАПЕТИЈЕ“ Павловић, студент који жели да учи, има поруку за родитеље чија су деца у Пионирском парку

Студенти који хоће да уче од 6. марта кампују шаторима у Пионирском парку тражећи да се окончају блокаде и да им се омогући повратак у школске клупе, а упркос свакодневним нападима, они не одустају од својих захтева.

Милош Павловић каже да је атмосфера у кампу у Пионирском парку мирна, док је са друге стране ограде напетије. 

– Желимо да кажемо да ми студенти који желимо да учимо смо данас остали у Пионирском парку. Без бриге, свим родитељима чија су деца у Пионирском парку, немојте да се бринете. Ту је полиција да спречи било какве инциденте. Атмосфеера у кампу није напета, са друге стране је напетије. Милутин и ја смо играли шах, он ме сваки пут победи али то не може да поремети наше другарство. Он је бели, ја црни, победи ме сваки пут и то не може да поремети наше другарство. Данас су најављивали скуп студената блокадера и надамо се да ће то да прође мирно. Видели смо да је неко бацио пуну лименку на полицију, то се дешава по цео дан, бацали су лименке, флаше пуне водом, топовске ударе. Нису они са ограде бацали каменице, него се неко попео на врх зграде, да осмотри ситуацију да би погодио некога и покушао да га повреди. Мислим да овде тренутно, на протесту у Београду нису само моје колеге студенти блокадери. Ми се не плашимо и нисмо забринути због њих, знамо колико су сви пожртвовани, уче и желе најбоље својој земљи, али видимо да су се умешале многе друге групације укључујући неке навијачке, криминалне и друге – рекао је Павловић.

Foto: Printscreen/Pink

 

 

 

Related posts

24СЕДАМ САЗНАЈЕ: ЈОШ ЈЕДНА НЕСРЕЋА НА ПРОТЕСТИМА! У Инђији пронађена млада девојка без знакова живота!?

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) Економски факултет у Суботици блокира само декан Чучковић?

Новосадска ТВ

„АКО ПОНОВО ОБЈАВЕ ОБУСТАВУ РАДА, ДОВЕДИТЕ ДЕЦУ У ШКОЛУ, ДА ВИДИМО ДА ЛИ ЋЕ ИХ ИСТЕРАТИ!“

Новосадска ТВ