Забава

ПОЛЕМИКУ ЗАПОЧЕО ЕНГЛЕЗ, СРБИ СЕ УБАЦИЛИ Интернет води полемику: Како се зову прво и последње парче хлеба?

Веровали или не, полемику је покренуо један Енглез, али ни код нас то питање није ништа мање интересантно.

Група Британаца повела је жестоку полемику на друштвеним мрежама у вези с првим и последњим парчетом векне хлеба. Расправа је покренута на Твитеру и одатле се проширила и на другим платформе, а током ње су се појавили најневероватнији предлози како се тај део хлеба заправо зове.

Расправу је покренуо један британски Твитераш који је на мрежи поставио фотографију векне хлеба са стрелицом која показује на крајњу кришку и питањем: „Како се зове крајњи комад хлеба?“

За кратко време пост је видело више од милион људи и уследили су урнебесни коментари и имена за прво и последње парче хлеба.

– То је корица. Не знам како другачије може да се каже –

– Свако парче хлеба има кору и средину, то није добар назив – уследио је одговор.

А онда су почели да се ређају и остали предлози.

– У мом крају за то парче кажу да је пета хлеба –

– Ма какава црна пета, то је на нози! То је последњи комад –

– Ја никад то не једем, па ни не знам како се зове –

– Хлеб је хлеб, какве везе има како се које парче зове?! –

– А шта ако је хлеб округао, да ли и тада има предње и задње парче. како се зове у том случају? –

И док Енглези лупају главу око назива, Срби са својим богатим језиком имају чак два назива: окрајак или крајка. Многима је управо то парче хлеба и најомиљенији део јер је хрскав и има више корице него средине.

Према народном веровању, у нашој земљи девојка која воли да једе окрајак лепо ће се слагати са свекрвом кад се уда. Међутим, према сведочењу многих удатих дама љубав према окрајку најчешће нема никакве везе са слагањем са свекрвом.

krstarica.com/novosadska.tv

Related posts

ЈАПАНСКИ ТЕСТ ЛИЧНОСТИ ОТКРИВА ОДГОВОРЕ НА ОСАМ ПИТАЊА Оголиће истину о вама!

Ivona

СРБИ И ДАЉЕ ПРАКТИКУЈУ ПАГАНСКИ ОБИЧАЈ КОЈИ ДОНОСИ СРЕЋУ Етнолози разрешили зашто просипамо воду за неким

Ivona

(ВИДЕО) КУЋА ИЗ ЛЕГЕНДАРНОГ ПРАЗНИЧНОГ ФИЛМА ПРОДАТА ЗА ВРТОГЛАВУ ЦИФРУ Оглас прегледан 70.000 пута

Ivona