Друштво

ИЗ БАТУТА ЈАВЉАЈУ : Грип у Србији потврђен у 16 округа, 4.752 оболелих у првој недељи године

Вирус грипа потврђен је до сада у 16 округа у Србији, а у првој извештајној недељи у овој години забележено је 4.752 случаја обољења сличних грипу, и то највише међу децом млађом од четири године и у узрасту од пет до 14 година, објављено је данас у новом извештају Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“.

У овој сезони, вирус грипа је лабораторијски потврђен у Шумадијском округу, Београду, Средњебанатском, Јужнобачком, Јужнобанатском округу, Севернобанатском, Западнобачком, Моравичком, Браничевском, Пиротском, Златиборском, Нишавском, Колубарском, Мачванском, Рашком и Расинском округу. Како се наводи у извештају „Батута“, до сада су потврђена четири типа вируса грипа – тип А, АХ3, А нетипизирани и тип Б.

 

Фото: pexels

Related posts

БАТУТ ОБЈАВИО НОВЕ ПОДАТКЕ ЕПИДЕМИОЛОШКЕ СИТУАЦИЈЕ У СРБИЈИ , највише оболелих међу децом до 4 године

Новосадска ТВ

ВИШЕ ОД ПОЛОВИНЕ ОБОЛЕЛИХ СУ ДЕЦА ОД ЈЕДНЕ ДО ЧЕТИРИ ГОДИНЕ! У Србији до новембра пријављен 1.501 случај великог кашља и 536 случајева морбила

Новосадска ТВ

У СРБИЈИ ПОТВРЂЕНИ СВИ ТИПОВИ ВИРУСА ГРИПА Вакцинација је једна од најбољих мера превенције

Новосадска ТВ