Тужилаштво БиХ потврдило је да су данас лишени слободе Ненад Нешић министар безбедности у Савету министара БиХ, Дакић Милан, директор ЈП Путеви Српске, Лучић Младен и још четири лица.
У саопштењу Тужилаштва БиХ наводи се даје реч о истрази која се спроводи заједно са Управом за организовани криминал Министарства унутрашњих послова Републике Српске, у предмету за коруптивна кривична дела. Председник Републике Српске Милорад Додик поручио је данас да је поступак који је Тужилаштво БиХ покренуло против министра безбедности у Савету министара Ненада Нешића „потпуно неприхватљив“, чиме је показало да је постало „инструмент појединих страних амбасада“.
“Овакав начин рада представља прогон кадрова из Републике Српске с циљем њене дестабилизације”, написао је Додик на платформи Икс.