Политика

Покрајинска влада издвојила 100 милиона динара за накнаду штете на пољопривредним усевима у општини Бачки Петровац

Покрајинска влада је на данашњој седници, којој је председавала председница Маја Гојковић, донела одлуку да се издвоји 100 милиона динара за финансирање накнаде штете на пољопривредним усевима настале током временске непогоде, која је у јуну ове године задесила општину Бачки Петровац.

За санацију штете на Факултету спорта и физичког васпитања у Новом Саду, која је такође настала услед обилних падавина, издвојено је 3,6 милиона динара.

Општини Нова Црња биће усмерено готово 22 милиона динара и то за уклањање дивље депоније са пољопривредног земљишта, набавку новог камиона за сакупљање отпада, уређење атарских путева, те за набавку и постављање уређаја за уклањање блата са точкова пољопривредне механизације.

Са 2,5 милиона динара биће финансирани додатни радови на Основној школи „Север Ђуркић“ у Бечеју за финансирање извођења додатних радова на санацији кровне конструкције.

Related posts

„ДОЂОХ, ВИДЕХ, ПОБЕДИХ“ 19. Смотри хорова и певачких група Удружења корисника пензија Републике Србије

Новосадска ТВ

(ФОТО)Маја Гојковић на свечаности поводом уписа ковачичког наивног сликарства на Унескову листу нематеријалног културног наслеђа

Новосадска ТВ

Гојковић у посети БЕОЧИНУ: Заједничким трудом до КВАЛИТЕТНИЈИХ КАПИТАЛНИХ ПРОЈЕКАТА

Новосадска ТВ