Нови Сад

(ФОТО) НАПРЕДУЈУ РАДОВИ У АЛМАШКОМ КРАЈУ, БУДУЋЕМ НОВОМ ЦЕНТРУ НОВОСАЂАНА За поплочавање се користи НАЈБОЉИ КАМЕН У ЕВРОПИ

Улицама којима је корачао Змај, Ђуро Даничић, Коста Хаџи, биће поплочане новим сјајем, привлачећи својим атрактивним изгледом све више туриста у нашем граду.

Минуле године, у пролеће, започети су радови на урбанизацији Алмашког краја, који није реконструисан од 1960. године. Након више од шест деценија, промена је већ видљива.

Више комуналних предузећа и извођача радова окупило се око замене инсталација у земљи, а расвета долази из Италије, док урбани мобилијар долази из Шпаније и Италије. Улице се поплочавају порфидима, најбољом врстом камена која се може наћи у Европи.

Након реконструкције комуналне инфраструктуре, почело је постављање садних јама и партерно уређење, као предуслов за озелењавање и пејзажно уређење, а уследиће и радови на саобраћајним површинама. Како је раније наведено, биће посађено 600 нових стабала.

У улици Ђорђа Јовановића тренутно су у току завршни радови на поплочавању улица каменом коцком – порфиром.

Комплетирани су радови у улици Златне греде (део од улице Николе Пашића до Даничићеве), у улици Милована Видаковића и у Скерлићевој улици (део од улице Николе Пашића до Милована Видаковића), наводи се на Инстаграм страници Алмашки крај.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели Алмашки крај (@almaski.kraj)

И. К.

Foto: Screenshot IG almaski.kraj/Ilustracija

Related posts

У Србији данас облачно, поподне разведравање, највише од 12 до 17 степени

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ОЧЕКУЈЕ НАС МНОГО БИТНИХ РАЗГОВОРА Вучић: Верујем да ћемо се из Давоса вратити са добрим вестима за Србију

Новосадска ТВ

ПРЕГОВОРИ О МИНИМАЛЦУ – Влада предлаже повећање од 8 до 10 одсто, синдикат незадовољан!

Новосадска ТВ