Друштво

РХМЗ ИЗДАО ЈОШ ЈЕДНО УПОЗОРЕЊЕ: Током ноћи у појединим деловима Србије магла, а ево у ком делу је најхладније

Током ноћи очекује се у неким деловима Србије местимично формирање магле, само ће на северу и северозападу бити претежно ведро, најавио је вечерас Републички хидрометеоролошки завод (РХМЗ).

Како је на објављено на сајту РХМЗ, у осталим пределима биће претежно облачно уз постепено разведравање у другом делу ноћи.

Тренутно је најхладније на Копаонику, минус осам степени, а минус је и на Златибору (минус четири) и у Сјеници (минус три).

Најтоплији град у Србији тренутно је Неготин са пет степени, па следе Београд, Крагујевац, Ћуприја са четири степена.

И сутра ујутру, по котлинама и дуж речних токова, очекује се краткотрајна магла, док ће пре подне у целој земљи бити претежно сунчано и мало топлије.

Међутим, сутра после подне опет се очекује постепено наоблачење са северозапада.

Крајем дана у северним и западним, а током ноћи и у централним крајевима најављена је киша, а у брдско-планинским пределима снег.

Дуваће слаб и умерен ветар, јужних смерова.

Јутарња температура биће од минус седам степени до минус један степан, у Неготинској крајини око два степена, а највиша дневна биће од пет до девет степени.

 

Фото: Pexels

 

Related posts

ОБЈАВЉЕНО КАДА СТИЖЕ ТОПЛИЈЕ ВРЕМЕ На планинама данас снег, грмљавина у остатку Србије

Ivona

ДО КРАЈА МЕСЕЦА НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ Данас спарина на северу, у другом делу дана пљускови

Ivona

ОД ЧЕТВРТКА ДО КРАЈА СЕДМИЦЕ ВЕТРОВИТО, могући олујни удари кошаве

Новосадска ТВ