Нови Сад

(ФОТО, ВИДЕО) ОГРОМНЕ ГУЖВЕ ИСПРЕД НОВОСАДСКИХ РИБАРНИЦА Доносимо вам ДЕТАЉАН СПИСАК ЦЕНА пред Никољдан- Има свега и за свачији џеп

Сутра је Свети Никола, слава коју највише Срба слави и због тога од давнина наши стари кажу „Пола Србије слави, а пола иде на славу.“ Свети Никола се слави у време Божићног поста, а незаобилазна су јела припремљена са рибом.

Тим поводом, екипа нашег портала се упутила на Рибљу пијацу. Редови испред рибарнице су велики, а у разговору са суграђанима чули смо да је баш овде риба увек свежа и да нема грешке ако се одлучите за куповину.

Новосадска ТВ

 

Понуда је богата, а за килограм очишћене пастрмке мораћете да одвојите око 870 динара, шаран је нешто скупљи око 985 динара, тостолобик око 850, док је сом традиционално најскупљи и по очишћеном килограму кошта 1300 динара. Ко је вичан у чишћењу рибе, може купити и живог шарана, за око 700 динара по килограму. А ко спрема рибљу чорбу, савршену за гурмане, рибље главе може купити за само 250 динара по килограму.

Поред рибе, на пијаци је богата понуда коштуњавог и сувог воћа. Божићни пост намамио је купце и сви стрпљиво чекају да би купили оно што желе и воле.

Новосадска ТВ

Ораси су око 1100 динара по килограму, бадеми и лешници 1200. Док је суво грожђе око 600 динара, суве кајсије 1200 динара, а брусница око 1000 динара по килограму.

Новосадска ТВ

 

Related posts

ОД 1. ЈАНУАРА ПОВЕЋАЊЕ ПЛАТЕ ЗА 12 ОДСТО, НЕНАСТАВНО ОСОБЉЕ ДОБИЈА 8 ОДСТО – Вучевић са синдикатима: Влада ће тежити изједначавању плата у просвети с просеком

Новосадска ТВ

Деоница од Новог Сада до Суботице биће завршена шест месеци пре рока

Новосадска ТВ

(ФОТО) „СА КИПРОМ УНАПРЕДИТИ ТРГОВИНСКУ САРАДЊУ, ЗАХВАЛНИ НА ПОШТОВАЊУ ПОВЕЉЕ УН“ Вучић се састао са председником Кипра Никосом Христодулидисом

Новосадска ТВ