Политика

Вучић са шефом словачке дипломатије о ОДНОСИМА ДВЕ ЗЕМЉЕ,ЕКОНОМСКОЈ САРАДЊИ И АП КиМ

Председник Србије Александар Вучић састао се данас са министром спољних и европских послова Словачке Јурајом Бланаром, са којим је разговарао о о свеукупним односима две традиционално блиске и пријатељске земље, унапређењу економске сарадње и о АП Косово и Метохија.

„Изразио сам захвалност на принципијелном ставу Словачке у погледу очувања територијалног интегритета и суверенитета Републике Србије, као и на подршци позицијама и ставовима наше земље у међународним организацијама по питању Косова и Метохије“, навео је Вучић на Инстаграму.

Додао је да је са Бланаром разговарао и о предстојећем трилатералном самиту Словачке, Србије и Мађарске на тему борбе против илегалних миграција и да су се сагласили да је потребно координисано супротстављање глобалним безбедносним изазовима.

„Поновио сам да је чланство у ЕУ стратешко опредељење и приоритет спољне политике Србије и изразио посебну захвалност на подршци коју нам Словачка пружа на путу ка пуноправном чланству“, навео је председник Вучић.

 

 

Фото: Инстаграм buducnostsrbijeav

Related posts

(ФОТО) „ХВАЛА ВАМ ШТО СТЕ МЕ САЧЕКАЛИ У ОВОЛИКОМ БРОЈУ“ Вучић разговором са грађанима у Чоки почео посету Севернобанатском округу

Новосадска ТВ

Олујна кошава са јаким ударима очекује се данас, упозорио РХМЗ

Новосадска ТВ

ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ СВИМА ЧЕСТИТАО ДАН СТУДЕНАТА У МАЈИЦИ „И ЈА САМ ЋАЦИ“: Ти млади момци и девојке су много храбрији од мене, у историју ће ући као они који су имали храбрости да се супротставе гомили

Новосадска ТВ