Војводина

ДЕЛЕГАЦИЈА ПОКРАЈИНСКЕ ВЛАДЕ, на челу са председницом Гојковић, у радној посети ПРОВИНЦИЈИ ШАНДОНГ

Делегација Покрајинске владе, на челу са председницом Мајом Гојковић, започела је данас званичну посету једној од најразвијенијих провинција у Народној Републици Кини – провинцији Шандонг.

У оквиру првог дана посете, председница Гојковић разговарала је са Ли Јунгсеном, замеником генералног директора Канцеларије за спољне послове провинције Шандонг.

На састанку је било речи о досадашњој сарадњи Покрајинске владе и провинције Шандонг, могућностима њеног унапређења, као и о динамици спровођења актуелних пројеката које компаније из ове провинције реализују у Војводини.

На састанку је истакнуто да постоји велики потенцијал и за сарадњу у области винарства и виноградарства, имајући у виду да се једини институт из те области у Кини налази у граду Јантаију, у провинцији Шандонг.

Након разговора, на предлог домаћина, делегација је обишла најзначајније културно- историјске знаменитости Ђинана.

У делегацији Покрајинске владе, која борави у провинцији Шандонг налазе се и покрајински секретар за привреду и туризам Ненад Иванишевић и секретар Покрајинске владе Душанка Голубовић.

 

Фото: Покрајинска влада

Related posts

БРНАБИЋ: СНАЖНО ПРИЈАТЕЉСТВО СРБИЈЕ И КИНЕ почива на узајамном поштовању и сарадњи

Новосадска ТВ

Председница Гојковић отворила 17. „ТАМБУРИЦА ФЕСТ 2024“

Новосадска ТВ

Покрајинска влада издвојила 100 милиона динара за накнаду штете на пољопривредним усевима у општини Бачки Петровац

Новосадска ТВ