Друштво

СПЦ ШАЉЕ 100.000 ЕВРА ЗА НАЈУГРОЖЕНИЈЕ ПОРОДИЦЕ У БиХ Патријарх Порфирије апеловао на СВЕ народе Балкана, ево шта је поручио

Српска православна црква је ту кад је најтеже

Сазнавши у далекој Канади, где се налази у канонској посети тамошњем свештенству и верном народу, за катастрофалне поплаве у Херцеговини, Његова Светост Патријарх српски господин Порфирије је дао налог Верском добротворном старатељству у Београду да преко Епархије захумско-херцеговачке најугроженијим породицама упути једнократну помоћ у износу од 100.000 евра.

Помоћ ће бити подељена без обзира на то које су вере и ком народу припадају.

Како се наводи у саопштењу СПЦ, духовни поглавар православних Срба се моли Спаситељу Христу за све пострадале, да Господ пружи утеху њиховим породицама и да заустави поводањ, како би страдање и уништавање имовине коју су стицала поколења престало. Светејши Патријарх Порфирије апелује на све народе Балкана, а посебно у Републици Српској и Босни и Херцеговини да у овим тешким данима покажу међусобну солидарност, јер смо сви потребни једни другима.

republika.rs/novosadska.tv

 

Related posts

ОСЕТНО ХЛАДНИЈЕ У СРБИЈИ, МЕТЕОАЛАРМИ СЕ НЕ ГАСЕ Кардиоваскуларним болесницима се саветује додатни опрез

Ivona

Низ превентивних прегледа у Дому здравља „Нови Сад“

Новосадска ТВ

Ђурић: Радови на кружној раскрсници биће готови два и по месеца пре рока

Новосадска ТВ