Спорт

Фудбалери Србије немоћни , Данска ПОБЕДИЛА 2:0

Фудбалери Србије поражени су као гости од Данске резултатом 0:2 у мечу другог кола групе А4 Лиге нација и тако наставили негативан низ против данашњег ривала који траје 34 године.

Први део првог полувремена протекао је без већих прилика. У 24. минуту Лазар Самарџић је покушао са ивице шеснаестерца, али је голман Данске Каспер Шмајхел лако зауставио тај ударац. Данска је повела у 36. минуту, Јусуф Поулсен је петом асистирао Алберту Гренбеку који је са 13 метара послао лопту у мрежу. Гол је признат после дуготрајне ВАР провере, због позиције Поулсена, која се испоставила као регуларна. Гренбеку (23) је то био први гол у другом мечу у дресу Данске. Резервиста Андрија Живковић је у 54. минуту после центаршута Саше Лукића покушао волеј ударцем искоса са 15 метара, али је шутирао поред гола. Данска је дуплирала предност у 61. минуту. Јусеф Поулсен је постигао спектакуларан гол маказицама са седам метара после центаршута Виктора Кристијансена и тако поставио коначан резултат. Могао је Лукић да смањи у 65. минуту али је лоше шутирао са петерца после корнера. У другом мечу другог кола групе А4 Швајцарска од 20 и 45 у Женеви дочекује Шпанију. У трећем колу, 12. октобра, Србија дочекује Швајцарску у Лесковцу, а Шпанија Данску. После две одигране утакмице на домаћем терену Данска има максималних шест бодова, Србија има бод из два меча, Шпанија један из једне утакмица, док је Швајцарска без бода после једног одиграног меча. Две првопласиране селекције из групе иду у четвртфинале Лиге нација, и истовремено обезбеђују први шешир у квалификацијама за Светско првенство, трећепласирани ће у бараж за опстанак у А дивизији, док ће последњи из групе директно у Б дивизију.