Култура

ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ Одржана пројекција филма о стравичном злочину 1995.- Пуна сала гледала „Заборављени злочин у Бравницама“

У Великој сали Културног центра Новог Сада вечерас је приказан документарни филм „Заборављени злочин у Бравницама“ за који режију потписује Бојан Тргић. Пројекцији филма присуствовали су помоћница градоначелника Новог Сада Маја Черемиџић Шаиновић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Немања Старовић и директор Културног центра Новог Сада Бојан Панаотовић.

Документарни филм „Заборављени злочин у Бравницама“ говори о стравичном злочину који је извршен над српским цивилним становништвом из Доњег Вакуфа, Травника и Бугојна 13. септембра 1995. године. Избегличку колону су кобног дана у месту Бравнице код Јајца гранатирали припадници редовне војске хрватског већа одбране. Приликом овог гнусног злочина и гранатирања убијено је преко осамдесет недужних људи, од чега осморо деце млађе од дванаест година, а тешко је рањено двадесет цивила. Иако представља један од највећих злочина над цивилним становништвом у протеклом рату, за овај злочин, почињен од стране војника ХВО, још увек нико није одговарао. Филм доноси исказе и исповести преживелих који су након гранатирања одведени у логор.

novosadska.tv

Foto: kcns.org.rs/Ilustracija

Related posts

Свечана премијера „ПРВА КЛАСА: ПУН ГЛАС“ уз екипу филма 16. октобра у CINEPLEXX PROMENADI

Новосадска ТВ

(ВИДЕО) ТУРСКА ЗАБРАНИЛА НОВИ ФИЛМ БИВШЕГ ЏЕЈМС БОНДА Екплицитне сцене стижу у српске биоскопе, а ево зашто су се Турци одлучили на овај потез

Ivona

(ВИДЕО) ДУГООЧЕКИВАНИ ФИЛМ „ВОЉА СИНОВЉЕВА“ премијерно синоћ приказан у Новом Саду

Новосадска ТВ