Спорт

Подмлађена фудбалска РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ ОСВОЈИЛА БОД против првака Европе Шпаније

Подмлађена фудбалска репрезентација Србије освојила је бод (0:0) против европског првака Шпаније у мечу првог кола групе А4 Лиге нација.

Шпанија, која је меч почела са осам стартера из финала Европског првенства, доминирала је од почетка утакмице средином терена, али је прву шансу имала десеткована повредама Србија.

Саша Лукић је у шестом минуту после одбијене лопте био непрецизан са ивице шеснаестерца.

Најбољу шансу у првом полувремену Шпанија је имала у 32. минуту, али је голман Србије Предраг Рајковић одлично одбранио ударац Ајозеа Переза са ивице шеснаестерца.

Два минута касније Србија је имала најбољу шансу – Андрија Живковић је проиграо Луку Јовића који био сам пред голманом Шпаније, али је са шест, седам метара, промашио цео гол.

У 37. минуту Фабијан Руиз је шутирао поред гола са ивице шеснаестерца.

У 49. минуту Вељко Бирманчевић шутира поред гола из слободног ударца са 17 метара.

Шпанија је имала одличну шансу у 71. минуту, али Ламин Јамал из два покушаја није послао лопту у мрежу.

Јамал је одлично шутирао и у 75. минуту, али Рајковић спречио гол и скренуо лопту у корнер.

Утакмици је присуствовало више од 20 хиљада навијача Србије, а Шпанију је бодрило педесетак фанова.

Утакмица је почела минутом ћутања у част легендарног српског судије Зорана Петровића, који је преминуо прошлог месецаУ другом колу групе А4 Лиге нација у недељу Србија гостује Данској, а Шпанија Швајцарској.