Друштво

Овај швајцарски град биће домаћин ЕВРОВИЗИЈЕ следеће године

Евровизија ће се 69. пут одржати у земљи у којој је све и почело, Швајцарској.

Полуфинала ће бити одржана 13. и 15. маја, а финале 17. маја. Домаћин ће бити Базел, саопштила је Европска радиодифузна унија.

Други кандидат за одржавање такмичења била је Женева.

Швајцарској је организацију Евровизије донео извођач Немо, који је у мају у Малмеу победио са песмом Код.

Подсетимо, откако је небинарни Немо победио на Евровизији, готово половина становника Швајцарске је изразила негативно мишљење о томе да буду домаћин такмичења за песму Евровизије следеће године, према резултатима анкете које је у јуну објавио лист Блицк.

Репрезентативна анкета на готово 25.000 људи показала је да се 49 одсто јасно или донекле противи одржавању музичког такмичења, док је 46 одсто јасно или донекле за.

Пет одсто испитаника је одговорило да нема мишљење.

informer.rs

Foto: Pixabay

Related posts

(ВИДЕО) ГДЕ ИДЕ ОВАЈ СВЕТ Једна црква у Швајцарској поставила АИ Исуса Христа који може да комуницира са људима на 100 језика

Ivona

(ФОТО) У ЖИВОМ ПРОГРАМУ ПОКАЗАЛА ДВОГЛАВОГ ОРЛА! СРАМОТНА ПРОВОКАЦИЈА АЛБАНКЕ НА ЕВРОВИЗИЈИ Погледајте тренутак

Ivona

ФАНТАСТИЧНА СРБИЈА ПОБЕДИЛА ШВАЈЦАРСКУ Чудесан гол Митровића, Рајковић одбранио пенал!

Новосадска ТВ