Спорт

Фудбалери Напретка победили Спартак, Јединство из Уба освојило историјски бод

Фудбалери Напретка победили су Спартак резултатом 2:0 и стигли до првог славља у Суперлиги ове сезоне, док је Јединство из Уба ремијем 1:1 на гостовању Текстилцу освојило први, историјски бод у српској елити.

Напредак је у Лазаревцу савладао суботички Спартак у мечу петог кола Суперлиге Србије и тако стигао до прве победе у сезони.

Филип Крстић је дао први гол у 35. минуту, а победу изабраника Горана Стевановића оверио је резервиста Душан Стојиљковић у 86. минуту.

У дуелу прошлосезонских прволигаша Текстилац из Оџака је у Бачкој Паланци против Јединства повео голом Дејана Ђурића у 3. минуту, после додавања Марка Луковића.

Историјски бод Јединство је освојило голом Димитрија Аћимовића у 90+5. минуту, а Игор Милановић је био асистент.

Девети Напредак и 10. Спартак имају по пет бодова, Текстилац је 12. са четири бода, док је Јединство и даље последње, али сад има бод на конту.